Portatīvie datori darbam un mājām

portatīvie datori

Jauns dators ir gana nopietns lēmums, jo, pirmkārt, tā ir liela investīcija izmaksu ziņā. Otrkārt, ir jāpatērē laiks un enerģija, lai sapratu, kas īsti ir nepieciešams, kur to nopirkt un kā izmēģināt.  Datora iegāde ir atkarīga no diviem galvenajiem faktoriem- jāsaprot, kas ar to tiks darīts, un kādi ir maksimālie cenas griesti. Kad apjaustas šīs divas būtiskās daļas, var sākt tirgus izpēti.

Datori dalās divās kategorijās – ir stacionārie vai portatīvie datori jeb klēpjdatori. Ja tas vajadzīgs videospēlēm, tad iekārtai jābūt krietni jaudīgākai un portatīvais dators diez vai derēs. Ja tas nepieciešams tikai, lai skatītos filmas un rakstītu dokumentus, ļoti jaudīgs dators nav nepieciešams.

Kādu operētājsistēmu izvēlēties?

Noteikti viens no primārajiem uzdevumiem ir saprast, ar kādu operētājsistēmu strādāt. Populārākās pasaules sistēmas ir Windows un iOS. Ja pierasts strādāt ar Apple produktiem un iOS sistēmu, salīdzinoši grūti varētu būt pierast pie Windows vai Linux sistēmām, tāpat arī otrādi.

Tāpēc pirms pirkuma veikšanas ļoti noderīgi būtu pašam pamēģināt saprast, kura no sistēmām ir ērtāka un parocīgāka, jo priekšrocības ir katrai no tām. Var iegādāties arī portatīvo datoru, kurā nav instalēta neviena operētājsistēma- šajā gadījumā pie produkta veikalā atradīsies atzīme DOS.

Ekrāna lielums nosaka datora lielumu

Reizēm mulsinošs var būt ekrāna lielums. Tas ir rādītājs, kas arī nosaka kopējo datora izmēru. Viens no izplatītākajiem ir 15.6 collu ekrāns, kas šķiet parocīgākais lielākajai daļai datoru lietotāju, tomēr šis rādītājs ir ļoti individuāls un ekrānu izmēri var atšķirties par vairākām collām. Jāpievērš uzmanība arī datora ekrāna virsmai, jo ir pieejami matēti un glancēti ekrāni. Spīdīgs ekrāns ir spilgtāks un krāsas tajā būs izteiktākas, savukārt, matētais ekrāns būs krietni efektīvās spilgta apgaismojuma un saules apstākļos.

Baterijas darbības laiks un datora jauda

Tāpat jābūt drošam, ka baterija kalpos pietiekoši ilgi, rēķinoties, ka vidējais tās kalpošanas laiks ir sešas stundas. Ja portatīvajā datorā skatās tikai filmas, tad baterija kalpo ilgāk, savukārt, ja tiek lietotas citas programmas, tās kalpošanas laiks var ievērojami samazināties.

Tā kā mūsdienās vairs netiek izmantoti CD, tad klēpjdatori datori vairs nav aprīkoti ar vietu kompaktdiska lasīšanai. Tas nozīmē, ka jau iepriekš jāsaprot, kā tiks saglabāta nepieciešamā informācija. Portatīvie datori ir aprīkoti ar jaudīgiem procesoriem, kas nosaka veiktspēju, savukārt RAM un cietā diska lielums norāda datora atmiņas lielumu un iespējamo noslodzi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *