Pērc jaunu veļas mašīnu? Lūk, kas tev jāzina

 

sadzīves tehnikaJaunas veļas mašīnas iegāde nav gluži tas pats, kas aiziet uz veikalu un nopirkt maizi. Tā ir sadzīves tehnika – santehnika, kas ikdienā pildīs svarīgu uzdevumu – rūpēsies par tava apģērba tīrību, tādēļ mazliet jāpacenšas, lai izvēlētos īsto modeli. Taču, kā to darīt?

Izmērs

Tas, kādu veļas mašīnas modeli tu iegādāsies, atkarīgs no drēbju apjoma, kas ikdienā jāmazgā, kā arī tā, kādam veidam tu dosi priekšroku – no augšas vai priekšas lādējamam. Šīs iekārtas ietilpību parasti mēra kg, proti, cik kilogramu drēbju tajā var ievietot. Modeļi šajā ziņā atšķiras. Var būt pavisam nelielas veļas mašīnas, kurās iespējams ielikt 1,5 kg, kā arī ļoti lielas, kurās ietilpst pat 10 kg drēbju, un tās noteikti būs piemērotas ģimenēm, kurās ir daudz cilvēku.

Īpašības

Daļa īpašību, kas piemīt veļas mašīnām, der visiem pircējiem, piemēram, tagad ražotāji piedāvā iekārtas, kuru iekšpuse veidota no nerūsējoša tērauda, kas ir izturīgs materiāls. Citas īpašības ietver mazgāšanas laika ieprogrammēšanu (atlikšanu), tvaika apstrādi traipu tīrīšanai, roku mazgāšanas režīmu īpaši trausliem audumiem, kā arī papildus skalošanu, kas atbrīvojas no veļas mazgājamā līdzekļa paliekām apģērbā.

No augšas lādējamās veļas mašīnas

Šī ir laba alternatīva cilvēkiem ar ierobežotu budžetu, kā arī tiem, kuriem nav svarīgas papildus ekstras un funkcijas. No augšas lādējamie modeļi ir energoefektīvi, jo to sensori nosaka, kādu ūdens daudzumu izmantot, vadoties pēc drēbju svara. Tāpat iekārtās ir vairāk vietas apģērbam.

No priekšas lādējamās veļas mašīnas

Tās ir saudzīgākas pret apģērbu. Tā kā šajos modeļos drēbes ievieto no priekšpuses, veļas mašīnas augšdaļu var izmantot, lai ierīkotu, piemēram, plauktu. Taču šīm veļas mašīnām biežāk parādās problēmas ar ūdens noplūdi, kā arī, ja iekārta netiek ik pa laikam tīrīta, tajā parādās nepatīkams aromāts.

Cena

Veļas mašīnu cenas ir ļoti atšķirīgas. Piemēram, interneta veikalā 220.lv pieejamas pavisam nelielas iekārtas, kas maksā, sākot no 40 eiro, kā arī, protams, ir atrodami profesionāli un ietilpīgi modeļi, kuru cena sasniedz pat 1000 eiro.

Izvēle jāizdara katram pašam, vadoties pēc vajadzībām un finansiālajām iespējām. Tomēr, ja ir vēlme iekārtu lietot vairākus gadus, neplānojot jaunu pirkumu, ir vērts ieguldīt mazliet dārgākā veļas mašīnā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *