Nepieciešams jauns portatīvais dators? Lūk, kas tev jāzina

portatīvais datorsTātad tu esi nolēmis iegādāties jaunu vai lietotu portatīvo datoru. Protams, mūsdienās, kad piedāvājums ir tik plašs, izvēlēties īsto nudien nav viegli. Tieši tāpēc tev noderēs šajā rakstā apkopotie padomi.

Datora iekšpuse

  • Ja automašīnai ir dzinējs, kas nodrošina tās darbību, tad datoram šo pašu funkciju pilda procesors. Pārliecinies, ka portatīvais dators ir aprīkots ar vismaz “Intel Core i3” procesoru, kas ir lieliski piemērots interneta lietošanai un biroja darbam. Tās iekārtas, kurām ir “Core i5”, spēs paveikt jau krietni sarežģītākus uzdevumus un būs jaudīgākas. Noderēs tiem, kas apstrādā foto un video materiālus. Savukārt “Core i7” procesors ir salīdzinoši krietni dārgāks, taču neticami ātrs un jaudīgs.
  • RAM jeb operatīvā atmiņa. Tā atbild par vairāku darbību vienlaicīgas veikšanas nodrošināšanu datorā. Šīs atmiņas minimālajam apjomam vajadzētu būt vismaz 4GB, jo tad tev nevajadzēs uztraukties par to, cik cilnes vienlaicīgi ir atvērtas interneta pārlūkā utt. Ja plāno nodarboties ar video materiālu apstrādi, tad labāk izvēlēties vismaz 8GB RAM.
  • Lielākā daļa portatīvo datoru darbojas ar iebūvētu grafisko karti. Tiesa, dažkārt to nodrošinātā kvalitāte nav pietiekami augsta un neapmierinās tos, kas, piemēram, vēlēsies bieži spēlēt datorspēles. Šajā gadījumā ieteicams izvēlēties “Nvidia” vai “AMD” grafiskās kartes.
  • Baterijas darbības ilgums. Nelieli, viegli datori nereti ir aprīkoti ar salīdzinoši labākās ilgtspējīgākām baterijām nekā lielie modeļi, tādēļ, ka tajos netiek izmantoti tik jaudīgi procesori un tiem ir mazāki ekrāni.
  • Atmiņas apjoms. Lētākie datoru modeļi aprīkoti ar pavisam nelielu atmiņu – 32 GB, taču mazākais ieteicamais apjoms ir vismaz 120 GB. Ja plāno datorā glabā mūziku, foto un video materiālus, izvēlies modeli ar 500 GB un lielāku atmiņu. Mūsdienās daļa datoru pieejami ar 1TB apjoma atmiņu, kas ir saprātīga izvēle.

Datora ārpuse

  • Izmērs. Tos parasti apzīmē, vadoties pēc ekrāna lieluma, mērot pa diagonāli. 17” ekrāns būs ideāli piemērots darbam, turklāt tam ir arī pietiekami liela un ērti lietojama tastatūra. 15” ekrāns ir vidējais izmērs, kas vienlīdz labi piemērots darbam un studijām savukārt 11” un 13” modeļi būs parocīgi gadījumos, kad portatīvais dators bieži jāpārnēsā.
  • Ekrāns. Augsta izšķirtspēja nozīmē to, ka teksts un ikonas būs daudz detalizētākas un skaidrākas. Izšķirtspēju mēra pikseļos un minimālais to apjoms ir 1366 x 768. ar to pietiek, lai veiktu pamata uzdevumus. Protams, tas, kādas izšķirtspējas datora ekrāns tev nepieciešams, atkarīgs no veicamajiem uzdevumiem un vajadzībām.
  • Arī datoru korpusu ārējais izskats gadu laikā ir mainījies. Daļai no tiem pat ir skārienjūtīgs ekrāns. Citus var locīt, grozīt un pārveidot pēc saviem ieskatiem. Ir arī tādi ekrāni, kurus var atdalīt no klaviatūras un izmantot kā planšeti.
  • Klaviatūra. Arī tai nepieciešams pievērst uzmanību, it īpaši, ja pavadi daudz laika rakstot. Pievērs uzmanību burtu un ciparu izvietojumam, simboliem utt.
  • Skārienpaliktnis. Tā ir datora “pele”, ar kuru vari kontrolēt ierīci. Sliktas kvalitātes paliktni būs grūti izmantot, kursors lēkās un šķietami vienkāršu darbību paveikšana ievilksies. Prātīgs lēmums ir bezvadu datorpeles iegāde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *