Kas tev būtu jāzina par putekļu sūcējiem – robotiem?

putekļu sūcējs robosLai arī, pieminot “putekļu sūcēju”, vairumam no mums prātā ienāk klasiskā ierīce, kuru izmantojam, lai uzkoptu grīdas un paklājus, ir arī tādi, kuru darbībai nav nepieciešama cilvēka klātbūtne. Tie ir putekļu sūcēji – roboti.

Tās ir nelielas ierīces – aptuveni pusmetru diametrā un 10 centimetru augstumā, bet to svars ir aptuveni 3 kilogrami. Uzstādot automātisku programmu, putekļu sūcējs – robots bez cilvēka palīdzības spēj iztīrīt mājokli. Gan dažādos tehnikas veikalos, gan arī internetā pieejami šādi putekļu sūcēji, un to cenas no 100 līdz pat 1000 eiro.

Putekļu sūcēja – robota darbība balstīta uz vairākām rotējošām birstēm, kuras paceļ netīrumus no grīdas savukārt sānu birstes kalpo stūru tīrīšanai. Pateicoties vakuuma iekārtai, putekļi tiek iesūkti ierīcē. Daudziem no jums noteikti interesē tas, kā šis putekļu sūcējs spēj pārvietoties pa telpu? To nodrošina infrasarkanie sensori, kas orientējas apkārtējā vidē, nosakot, kas ap to atrodas. Šie roboti var pārvarēt šķēršļus, kuru augstums nepārsniedz 3 centimetrus, turklāt tie var pakļūt arī zem skapjiem, gultām un citiem objektiem, ja vien to attālums no grīdas nav pārāk mazs. Putekļu sūcējs – robots spēj iztīrīt platību, kas ir no 60 līdz 90 kvadrātmetriem, taču tas atkarīgs no konkrētā ierīces modeļa.

Ir vērts zināt, kādu virsmu tīrīšanai var izmantot šādu putekļu sūcēju. Ar to varēsit uzkopt flīzes, laminātu, koka, grīdu, kā arī paklājus, kuri nav ļoti biezi. Uzsūkt iespējams tāda paša veida netīrumus, kādus tīra ar parasto putekļu sūcēju.

Kādēļ ir vērts iegādāties putekļu sūcēju – robotu?

 • Tas darbojas bez cilvēka klātbūtnes, tāpēc jūs varat ietaupīt laiku;
 • Šādas ierīces ir energoefektīvas, jo to jauda parasti nepārsniedz 30 W;
 • Ir modeļi, kuriem iespējams uzstādīt gan konkrētu darbības laiku, gan arī platību, kurā tam jādarbojas;
 • Tīrīšana ir klusa, ja salīdzinām ar parastajiem putekļu sūcējiem, kuru darbību nereti var dzirdēt ne tikai savā, bet arī kaimiņu mājā;
 • Iespējams, esat manījuši, ka pēc parasto putekļu sūcēju lietošanas mājoklī jūtama nepatīkams putekļu radītais aromāts. Roboti šādas smakas nerada.

Ar kādām problēmām iespējams saskarties, izmantojot putekļu sūcēju – robotu?

 • Nav piemēroti ļoti pūkainu paklāju kopšanai. Tāpat arī ļoti tumšus paklājus robots dažkārt var uztvert nevis kā tīrāmu virsmu, bet šķērsli;
 • Lai iztīrītu aptuveni 60 kvadrātmetrus lielu platību, šim putekļu sūcējam vajadzēs vismaz stundu;
 • Ja vēlaties, lai mājās būtu ideāla tīrība, nāksies pārskatīt, vai robots ir spējis piekļūt visām vietām telpā, un ja ne, iztīrīt tās;
 • Ja jūsu mājoklī ir kustību sensori, tie uztvers robota darbību;
 • Putekļu sūcēja – robota tvertne jātīra diezgan bieži, tāpat jākopj tā filtri un birstītes.
 • Pirms ierīces darbināšanas no grīdas jāsavāc iespējamie šķēršļi, piemēram, elektrības vadi, rotaļlietas utt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *