Kas notiek ar parādu, ja to neatmaksā?

zuzPietiekoši lielai daļai Latvijas iedzīvotāju ir nācies saskarties ar nepatīkamo situāciju, kas rodas ja ir izveidojušies parādi par kredītiem vai kādiem pakalpojumiem. Šajās situācijās bieži vien cilvēki izvēlas nevis sadarboties ar attiecīgo uzņēmumu vai parādu piedzinējiem, lai rastu maksimāli izdevīgus risinājumus, bet izvairās no kontaktiem un cenšas paši šo situāciju atrisināt cerot ka drīz varēs visu samaksāt.

Maz ticams, ka kāds patiesām uzskata ka parāds vienkārši pazudīs vai aizdevējs samierināsies ka nekādu atmaksu nesaņems un liksies mierā. Pat ja aizdevējs, pakalpojumu sniedzējs vai parādu piedzinēj jums ilgāku laiku nezvana un nesūta paziņojumus, tas nenozīmē ka par jums ir aizmirsts. Šajās lietās mēdz būt arī zināmi “klusuma” periodi. Šajā laikā būtu vēlams pašiem sazināties ar parādu piedzinēju un sākt aizdevuma atmaksu. Pretējā gadījumā ir iespēja saņemt paziņojumu ka lieta tiek gatavota nodošanai tiesā.

Ir ļoti svarīgi saprast, ka neatmaksājot aizdevumu vai rēķinu laikā, šī summa turpina augt. Par kavējumu tiek pieskaitīti soda procenti, ja ir sākts piedziņas process, arī par to tiks pievienota zināma samaksa kas palielinās jums atmaksājamo naudas summu.

Šajās lietās ir muļķīgi cerēt ka parāds izgaisīs, tas var notikt tikai tad, kad esat apmaksājuši visu parāda summu. Turklāt, parāda izveidošanās arī atstās negatīvu iespaidu uz jūsu kredītvēsturi. tas, savukārt, var apgrūtināt jūsu iespējas nākotnē saņemt kredītus vai pakalpojumus.

Kopsavilkums ir gaužām vienkāršs un skumjš. Ja jūs savu parādu nemaksājat, tad tas turpina augt un rada papildus sarežģījumus. Ja neesat neko darījuši parāda segšanai jau ilgāku laiku, tad jūsu lieta var tikt nodota tiesai, kas jau piespiedu kārtā no jums piedzīs nepieciešamo naudas summu. Jāpiebilst, sākoties tiesas procesam, jūsu parāds izaugs vēl vairāk, jo jums nāksies segt arī tiesas izdevumus. Līdz ar to, ir pavisam skaidrs, ka pārbaudīt cik ilgi ir iespējams nemaksāt, nekādā gadījumā nevajadzētu. Parasti jums atļaus maksāt pat pavisam nelielus ikmēneša maksājumus, galvenais, lai būtu jūsu izrādīta vēlme un centieni šo parādu segt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *