Kā atvieglot jauna TV iegādi?

 

televizori interneta veikalsPēdējās nedēļas esmu pavadījusi, dusmojoties par pirkumu, kuram idejiski vajadzēja būt ļoti vienkāršam, taču, kā izrādās, jauna TV iegāde mūsdienās ir visai sarežģīta. Visgrūtāk noteikti būs tiem, kuri par aktualitātēm televizoru ražošanā nav interesējušies pēdējos 5 un vairāk gadus.

Mūsdienās ir pieejamas dažādas papildus opcijas – HD, 4K, UHD, HDR, OLED, LED, Smart TV, Web TV, Wi-Fi u.c. Televizori vairs nav tikai muļķīgi ekrāni – tie ir milzīgi datori tavai dzīvojamais istabai, guļamistabai utt. Lai kaut mazliet atvieglotu jauna TV iegādi, ieskaties šajos padomos.

  • Attēla kvalitātei ir svarīgākā loma. Tas, kas tev būtu jāpatur prātā – meklē TV ar labāko attēla kvalitāti, kas iekļaujas tavā budžetā. Pārējās funkcijas ir sekundāras. Ja vēlies atrast televizoru ar kvalitatīvāko attēlu, izvēlies ierīci ar OLED ekrānu. Lai arī šie modeļi ir krietni dārgāki, tici man, cena sevi pilnībā attaisno.

Savukārt ekonomiskāka versija būs televizors ar LED ekrānu. Arī tā radītā attēla kvalitāte ir pietiekami laba un cena ir ļoti pievilcīga. Tiesa gan, tā var atšķirties, ņemot vērā citas iezīmes, piemēram, 4K un HDR esamību. Visbeidzot, televizoru saraksta apakšgalā ir LCD televizori. Tie nodrošina HD attēlu, kas ir pietiekoši labs. Pietiekami kvalitatīvu šāda veida TV vari iegādāties par dažiem simtiem eiro.

  • Tev nav nepieciešams 4K, taču tu tik un tā beigās to izvēlēsies. 4K televizori, kas nereti tiek saukti arī par Ultra HD televizoriem vai UHD TV, spēj nodrošināt teju 2 reizes augstāku izšķirtspēju, nekā parasts HD televizors. Taču, domājot reāli, tev nemaz nav nepieciešama ierīce ar tik asu izšķirtspēju. Parasti cilvēki sēž pāris metru attālumā no TV, tādēļ viņi nemaz nepamana sīkos pikseļus vai miglainās vietas. Tiesa gan, tagad veikalos 4K televizori ir ļoti populāri, tādēļ, visticamāk, ka beigās tu tomēr dosi priekšroku ekstra kvalitatīvam attēlam.
  • HDR ir laba iezīme, taču tā netiek novērtēta. HDR nozīmē high dynamic range (augsts dinamiskais diapazons), proti, televizors ar šādu funkciju automātiski pielāgo tā ekrāna spilgtumu, lai nodrošinātu labāko attēla kvalitāti. Šī iezīme ir ļoti nozīmīga tiem, kuri izmanto TV, lai spēlētu dažādas spēles, izmantojot konsoles, piemēram, “PlayStation”, “Xbox” u.c. Taču HDR ir noderīgs arī ikdienā, skatoties seriālus, filmas un raidījumus, tādēļ, ja vien ir iespēja, izvēlies televizoru ar šo opciju. Arī interneta veikals 220.lv piedāvā televizorus ar HDR, turklāt par ļoti pievilcīgām cenām!
  • Kā ar 3D? Šī funkcija nav īpaši noderīga, ko pierāda arī tas, ka daudzi ražotāji vairs nelaiž tirgū 3D televizorus.
  • Smart TV ir modes lieta. Mūsdienās ir grūti nopirkt televizoru, kuram nebūtu iebūvēts wi-fo uztvērējs, iespēja izmantot aplikācijas, straumēt video utt. Protams, tās ir noderīgas, taču to nepieciešamību katram jāizvērtē individuāli.

Ja vēlies iegādāties jaunu tehniku, televizori interneta veikals tevi jau gaida!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *