Biznesa inkubators – kas tas ir un kā iegūt nepieciešamo atbalstu?

            altumJa esi nonācis pie atziņas, ka vēlies izveidot savu uzņēmumu, tad sākuma punkts noteikti ir biznesa ideja. Kad esi nonācis pie biznesa idejas, tad atliekt grūtākais darbs – idejas realizēšana un pārdošana. Sava biznesa sākšana prasa daudz laika, spēja un noteikti arī neatlaidības. Jauns bizness var radīt daudz sarežģījumu un problēmu. Jārēķinās, ka ne visas biznesa idejas izdzīvo un kļūst par veiksmīgiem uzņēmumiem. Var nākties saskarties ar neveiksmi un jaunais uzņēmums var izputēt. Tomēr katra neveiksme dod iespēju mācīties un saprast savas kļūdas, lai nākotnē tādas vairs nepieļautu. Ja tavs uzņēmums ir veiksmīgi darbojies pirmos 3 gadus un izturējis visus šķēršļus, tad šādu uzņēmumu sāk uzskatīt par nopietnu.Nevajadzētu baidīties no neveiksmēm, bet uztvert tās kā mācību stundu. Jāatzīst arī, ka ne vienmēr ir zināms viss par uzņēmējdarbību un ar ko sākt. Bieži vien ir daudz jautājumi un neskaidrības. Šādos gadījumos var meklēt informāciju un  atbalstu biznesa inkubatorā.

            Biznesa inkubatoram ir dažādas definīcijas, bet neatkarīgi kādā interpretācijā tie ir nozīme visiem ir viena. Tā ir struktūrvienība, kura izveidota valsts vai reģiona ekonomiskās un sociālās attīstības veicināšanai. Biznesa inkubators ir ofiss uz kuru vari doties un uzzināt visu sev nepieciešamo informāciju. Mērķis ir veicināt jaunu un konkurētspējīgu komersantu veidošanos un attīstību Latvijas reģionos. Inkubators nodrošina ar komercdarbībai nepieciešamo vidi un sniedz dažāda veida konsultatīvos pakalpojumus. Tā ir vieta, kur doties ikvienam, kurš vēlas uzsākt savu uzņēmējdarbību un meklē iespēju kā to vislabāk izdarīt.

            Lai varētu saņemt biznesa inkubatora atbalstu ir jāievēro dažādi nosacījumi. Tā kā inkubators iespējas ir ierobežotas, tad nav iespējams atbalstīt visus jaunos uzņēmumus, kuri to lūdz un notiek pieteikumu izskatīšana. Viens no kritērijiem ir tas, ka uzņēmums nedrīkst būt vecāks par 2 gadiem. Ir noteiktas dažādas prioritārās jomas, kuras biznesa inkubators ir ieinteresēts atbalstīt, piemēram, dažāda veida tehnoloģiju attīstību, IT vide, telekomunikācija, elektronika, mašīnbūve, datordizains un citas. Ja tava biznesa ideja ir saistīta ar kādu no šīm jomām, tad noteikti vari būt pārliecināts, ka biznesa inkubators būs ieinteresēta tavā idejā un tās realizēšanā. Biznesa idejai ir jābūt produktam ar augstu pievienoto vērtību un potenciālai eksporta iespējai. Biznesa inkubators neatbalsta uzņēmumus, kuri plāno vai veic savu darbību. Šādas nozares ir lauksaimniecība, zivsaimniecība, kuģu būve, finanšu starpniecība, alkoholisko dzērienu tirdzniecība, azartspēļu nozare un citas. Ir jāpārdomā sava darbība un biznesa ideja, ja vēlas iegūt biznesa inkubatora atbalstu.

            Iegūstamais atbalsts ir diezgan plašs. Pirmkārt tiek piemērota atlaide pieejamajiem pakalpojumiem, kura ir no 10 līdz 85 procentiem. Tas ir atkarīgs no tā cik ilgi uzņēmums darbojas un atrodas biznesa inkubatorā. Ja esi izveidojis pavisam jaunu uzņēmumu un iestājies biznesa inkubatorā, tad saņemamā atlaide būs 85 procenti. Pieejamie pakalpojumi biznesa inkubatorā nodrošina visu nepieciešamo, lai uzņēmums varētu uzsākt savu darbību un funkcionēt. Tie ir tādi pakalpojumi kā telpu noma un apsaimniekošana, komunikāciju pakalpojumi, sekretariāta pakalpojumi, dažāda veida konsultācijas, personāla atlases pakalpojums un citi. Biznesa inkubators ir izveidots, lai jaunie uzņēmēji saņemtu nepieciešamo atbalstu un varētu vieglāk uzsākt savas uzņēmējdarbības gaitas. Atliek tikai strādāt un neatlaidīgi doties pretī savam mērķim.

Informācija ņemta no Kas Jauns: http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/230673/biznesa-inkubatoriem-tagad-ari-atbalsts-no-altum-un-liaa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *