Attīstošās koka rotaļlietas – laba dāvana bērnam

attīstošās koka rotaļlietasBērnu rotaļlietas mūsdienās ir pieejamas ļoti plašā piedāvājumā, tāpēc vecākiem ir grūti izvēlēties piemērotas dāvanas bērniem, kas spētu gan iepriecināt, gan būt izglītojošas. Vecāki bieži vien pievērš lielu uzmanību tam, lai rotaļlietas, kas tiek dāvinātas un iegādātas bērniem, būtu arī izglītojošas, attīstošas un radošas, ne tikai vienkārša mīkstā rotaļlieta. Lai gan arī mīkstās rotaļlietas bērnam ir iepriecinošas un vajadzīgas, tomēr pārsvarā ir viena, vismīļākā mīkstā rotaļlieta, bet ar pārējām iespējams radoši un aktīvi darboties.

Koka rotaļlietas kļuvušas populāras ar savu dabiskumu un ekoloģiskumu. Ar koka rotaļlietām bērni spēlējušies jau izsenis – tāpēc arī vecāki bieži vien saviem bērniem vēlas izvēlēties attīstošas koka rotaļlietas, atceroties, ar ko bērnībā spēlējušies paši. Dažādi koka klucīši, skaitāmkociņi, piramīdas un citas koka rotaļlietas ir ļoti praktiskas un noderīgas dažāda vecuma bērniem.

Attīstošās koka rotaļlietas, jo īpaši klucīši un rotaļas ar tiem attīsta dažādas iemaņas un prasmes, kas bērnam augot ir īpaši vajadzīgas. Piemēram, šādas rotaļas attīsta redzi, tausti un dzirdi. Tāpat, darbojoties ar rociņām tiek attīstīts satvēriens un rokas kustības precizitāte. Būvējot un jaucot dažādus objektus, bērns attīsta gan telpisko orientāciju, gan acu un roku koordināciju, kā arī loģisko domāšanu un prasmi sistemātiski plānot – kuru klucīti kur novietot. Arī fantāzija, radošā domāšana un telpiskā izpratne tiek stimulēta ar šādu rotaļu palīdzību. Tieši šie ir galvenie iemesli, kāpēc vecākiem ir praktiski izvēlēties bērnam šāda tipa rotaļlietas.

Rotaļājoties ar attīstošajiem koka klucīšiem, katrā vecumā tiek attīstītas dažādas prasmes. Kamēr mazākie bērni sāk atšķirt formas tikai sākot no divu gadu vecuma, tas gan nenozīmē, ka uzreiz šajā vecumā bērns spēs atšķirt visas formas un orientēties to izvietojumā un salikšanā. Līdz divu gadu vecumam rotaļas ar šādiem koka klucīšiem ļaus bērnam saprast līdzsvaru, kustību, koordināciju un citas sīkās prasmes – roku kustības, satvērienu un tā tālāk. Tāpēc arī katram vecumam piemērots noteikts attīstošo koka klucīšu komplekts, kas spēj visvairāk attīstīt bērna prasmes noteiktajā vecumā.

Fantāzijas un radošuma bērniem netrūkst, tomēr arī šīs ir lietas, kas jāizkopj un jātrenē – bērns, spēlējoties ar koka klucīšiem, rada pats savu fantāziju pasauli, pat ja to vēl īsti neapzinās. Ja pieaugušajiem šķiet, ka mazais koka klucīšus liek pilnīgi nesaistītā secībā, mazajam tomēr ir kāda sistēma, pēc kā klucīši tiek savietoti. Radošums bērnam ir ārkārtīgi būtisks, tāpēc arī rotaļāšanās ar šādiem klucīšiem palīdz bērnam attīstīt savas prasmes un radošo garu, ko ierobežot noteikti nevajadzētu nekādā gadījumā!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *