Arhitekts un privātmājas būvniecība – ko tev vajadzētu zināt?

arhitekts

Ja dzīve pilsētas centra dzīvoklī nešķiet vilinoša, pastāv iespēja izvēlēties apmesties mājā, kas atrodas mierīgākā teritorijā, piemēram, piepilsētā vai laukos. Tāpat varam izlemt, vai pirkt jau esošu ēku, vai būvēt savu ģimenes mājokli no pašiem pamatiem. Tiem, kuri dod priekšroku otrajam variantam, bez profesionāla arhitekta neiztikt. Ko gaidīt no šīs sadarbības, un kas šobrīd ir aktuāls privātmāju celtniecībā – lasiet turpinājumā.

            Mainās prasības

            Laikā, kad tehnoloģijas strauji attīstās un mainās, arī arhitekta ikdienā ir ieviestas dažādas pārmaiņas. Līdzīgi kā jebkurā citā jomā, arī šīs profesijas pārstāvjiem ir jābūt informētiem par jaunākajām tendencēm ne tikai lokālā, bet arī globālā mērogā.

            Lai arī funkcionalitāte un iekšēja, kā arī ārēja pievilcība vienmēr būs svarīgi pamatnoteikumi mājokļa celtniecībā, pēdējos gados par izteiktu tendenci ir kļuvusi energoefektivitāte. Attiecīgi, arī zināšanas šajā jomā un spēja konsultēt klientus par enerģijas taupīšanu ir svarīgi pamatnoteikumi brīdī, kad jāizvēlas arhitekts, kurš palīdzēs pārvērst jūsu ideju reālā būvniecības objektā. Kā atzīst Gundara Vīksnas arhitektu biroja darbinieki, attīstība būvniecībā notiek visu laiku, līdz arī šīs profesijas pārstāvjiem jābūt mūžīgā mācību procesā.

            Brīdī, kad tiek sākta ēkas projekta veidošana, agrāk vai vēlāk tā noved arī pie saskaņošanas procesa. Šeit arhitektiem mūsdienās jābūt īpaši uzmanīgiem, lai tiktu ievērotas visas formalitātes, projekta izstrādes termiņi un citi svarīgi aspekti.

            Pirms satikšanās ar arhitektu…

            Ņemot vērā to, ka ikviena klienta interesēs ir tas, lai mājoklis tiktu izveidots pēc viņu gaumes un finansiālajām iespējām, pirms satikšanās ar arhitektu ir nepieciešams pārdomāt visas detaļas, kuras jums šķiet svarīgas. Šīs jomas profesionāļi norāda, ka pēc iespējas specifiskāka un plašāka informācija var palīdzēt pēc iespējas labāk realizēt ideju. Ir vairāki svarīgākie aspekti, par kuriem jums vajadzētu būt skaidrībai – kāda būs ēkas kopējā platība, cik tajā būs istabas, sanitārie mezgli, vai nepieciešama garāža utt. Tāpat jāapdomā apgaismojuma nepieciešamība, telpu lielums, aptuvenais budžets u.c. jautājumi, kas jums var būt nozīmīgi. Lai atcerētos visu, ko vēlaties pateikt vai pajautāt, ieteicams veikt piezīmes.

            Ko jautāt?

            Nereti klienti mēdz uztraukties par izmaksām, tādēļ pirms citu detaļu noskaidrošanas uzreiz ķeras pie šī jautājuma, taču jāņem vērā, ka ir salīdzinoši grūti aprēķināt iespējamo summu, ja projekta detaļas vēl ir neskaidras.

            Vēl viens aktuāls jautājums, kurš tiek uzdots, ir saistīts ar materiālu izvēli celtniecībai – koku vai mūri. Jomas eksperti atzīst, ka abām izvēlēm ir gan plusi, gan mīnusi, taču pēdējos gadus popularitāti gūst koka mājas.

            Visbeidzot – vienmēr aktuāls jautājums ir un būs attiecināms uz ventilāciju. Klientiem jāizvēlas starp dabīgās ventilācijas iespējām vai arī jādod priekšroka mehāniskās ventilācijas sistēmai. Tiem, kuri vēlas taupīt siltumu un mazāk satraukties par mikroklimata uzturēšanu telpās, ieteicams izvēlēties otro variantu.

            Esi arhitekta meklējumos? Ielūkojies arhitekta Gundara Vīksnas arhitektu birojā un piepildi sapni par ģimenes māju!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *