Anglijā palielinās interese par uz Terorisma draudiem balstītas apdrošināšanas polises iegādi.

ceļojuma apdrošināšanaTā kā daudzās pasaules vietās cilvēki cenšas pielāgot savu dzīvesveidu paaugstinātajam terorisma riskam, arvien vairāk tūristu un atpūtnieku apsver ceļojumu apdrošināšanas iegādi.

Daudzi ir dzirdējuši par briesmīgajiem bezprecedenta teroraktiem Tunisijas kūrortos, Parīzes bāros, Beļģijas sabiedriskā transporta mezglos un pat Ēģiptes populārākajos ceļojumu galamērķos, kur dzīvības zaudēja liels skaits nevainīgu cilvēku. Bailes ir kļuvušas par noteicošu faktoru ceļotāju vidū, liekot uztraukties par to, kā un vai līdz šim izmantotā ceļojumu apdrošināšana spēs pasargāt viņus no šādām situācijām, kurās jāsastopas ar dzīvības draudiem.

Viens no aktuālajiem jautājumiem, ar kuru šobrīd sastopas briti, ir saistīts ar drošāko ceļojumu galamērķu meklēšanu, kā arī to, kā rīkoties, ja nav iespējams aizbraukt no vietas, kur nupat norisinājies terorakts. Visi šie jautājumi ir noveduši pie tā, ka uztraukuma pilnie tūristi pieprasa apdrošinātājus, iekļaut polisēs riskus, kuri tiešā veidā saistīti ar terorisma draudiem un tā radītajām sekām.

Saskaņā ar aptauju, kuru veikusi viena no vadošajām apdrošināšanas kompānijām Lielbritānijā – “BoughtbyMany”,vairums ceļojumu aģentūru parasti piedāvā segumu, kas saistīts ar dabas katastrofu un nemieru radīto seku kompensēšanu. Savukārt tāds risks kā terorisms, lielākoties nemaz netiekot minēts.

Tāpat “BoughtbyMany” atklājusi, ka arvien pieaug to cilvēku skaits, kuri interesējas par pretterorisma ceļojumu apdrošināšanu, kas aizsargātu viņu intereses dažādās pasaules vietās, ja nākas tajās uzturēties piespiedu kārtā, jo ir noticis terorakts.

Ja 2013. gadā internetā, meklējot informāciju par ceļojumu apdrošināšanu un tās iespējām, vārdi “terorisms” un “terors” tika izmantoti aptuveni 5000 reižu, tad 2015. gadā šis skaits ir sasniedzis jau 20 000. Tas ir pašsaprotami, jo ikviens vēlas būt pasargāts, dodoties uz citu valsti, tāpēc arī vārds “apdrošināšana” jau pats par sevi vēsta to, ka tā domāta, lai pasargātu cilvēku.

Pēc aptaujas rezultātiem, gandrīz puse Lielbritānijas iedzīvotāju ir atzinuši, ka labprātāk izvēlētos tās apdrošināšanas kompānijas piedāvājumu, kurš ietver sevī arī terorisma risku apdrošināšanu.

Vēl viena interesanta tendence, kuru parādījusi “BoughtbyMany” veiktā aptauja norāda, ka proporcionālā ziņā vīrieši ir daudz ieinteresētāki pirkt tādu ceļojumu apdrošināšanas polisi, kurā ietverta arī terorisma draudu apdrošināšana.

Par spīti tam, ka arī teroristu grupas var nokļūt tūristu iecienītākajos galamērķos, apdrošinātāji ir novērojuši, ka ir cilvēki, kuri nepievērš pastiprinātu uzmanību, vai viņu iegādātajā polisē ir ietverts arī terorisma risks.

Daudzus, kuri plāno doties biznesa vai izklaides braucienos uz vietām, kas šobrīd nav uzskatāmas par drošām, iespējams, nomierinās fakts, ka vairākas apdrošināšanas kompānijas ir sākušas specializēties tieši terorisma draudu apdrošināšanā, tāpēc, pirms iegādājaties polisi, noteikti izpētiet, ko piedāvā konkrētais apdrošinātājs un, vai noteikumi atbilst jūsu vajadzībām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *