Aizdevums, lai iegādātos datoru mācībām – Nemaz nav tik slikta ideja!

aizdevumsIk pa laikam no valdības puses mēs dzirdam to, ka kā obligāta prasība visiem iedzīvotājiem ir vispārējās vidējās izglītības ieguve. Nereti izglītības iegūšana rodas kā nepieciešamība, ko veicina arī darba devējs, pamatojoties uz konkrēto amatu un darba tirgus prasībām, nosakot, ka amata pienākumus drīkst veikt darbinieks ar atbilstoši iegūtu izglītību. Tas attiecas gan uz vidējo, gan arī augstāko izglītību.

Mācību process notiek dažādos veidos, gan pilna laika klātienē, gan pastāv iespēja mācīties nepilna laika studijās, tāpat arī popularitāti iegūst iespēja mācīties e-vidē. Mācību process viennozīmīgi mūsdienās ir visiem pieejams, neatkarīgi no tā, kurā reģionā tu atrastos, kāda būtu tava ikdiena. Lai kādu mācību veidu arī neizvēlētos, mūsdienās studiju procesā kā viena no neatņemamām sastāvdaļām ir dators. Jauno tehnoloģiju ienākšana mūsu ikdienā izvirza savas prasības arī attiecībā uz mācību procesu, proti, pats mācību process vairs nav iedomājams bez datora izmantošanas tajā. Līdz ar to gan studentiem, gan tiem cilvēkiem, kuri apgūst vispārējo izglītību e-vidē nepieciešams dators.

Gandrīz katrā izglītības iestādē atrodas bibliotēka vai datorklase, kurā izglītojamiem ir iespēja izmantot datoru mācību procesa ietvaros. Tomēr tie laiki ir pagājuši, kad šīs klases bija pārpildītas, arvien vairāk cilvēku izvēlas iegādāties datoru. Datoru iegāde atkarīga gan no nepieciešamā pielietojuma, gan parocīguma, proti, ja daudz jāmācās ārpus studiju telpām, parocīgāk būs iegādāties portatīvo datoru. Ja zināt, ka datora izmantošana nebūs tik intensīva un Jūsu ikdiena nav tik dinamiska, ieteicams izvēlēties stacionāro datoru. Jāatzīmē, ka arī datoru cenu amplitūda ir visnotaļ plaša un ne vienmēr iespējams iegādāties sev vēlamo datoru par iespējami zemāko cenu.

Viens no risinājumiem datora iegādei ir aizdevuma izmantošana. Pieejamie aizdevumi ir dažādi, atkarībā no nepieciešamā aizdevuma apjoma un atmaksas ilguma. Aizdevumi var būt sākot no īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumiem līdz pat tādiem aizdevuma veidiem kā patēriņa kredīts un līzings. Izvēloties aizdevuma veidu, protams, jāizvēlas tas, kāda ir aizdevuma summa un cik ilgā laikā to spēs atmaksāt. Ņemot vērā, ka datora cena svārstās no 300EUR līdz pat 1000EUR, īstermiņa aizdevums nebūs tas labākais variants, jo, palielinoties datora iegādes izmaksām, palielinās arī ikmēneša maksājums, kas turklāt īstermiņa aizdevuma gadījumā nebūs mazs. Piemērotākie aizdevumi datora iegādei būs patēriņa kredīts vai līzings ar ilgāku aizdevuma atmaksas termiņu. Kopumā izvērtējot aizdevumu iespējas datora iegādei, jāsecina, ka mūsdienās to veids un dažādība ir pietiekoši plaša, lai izvēlētos katram sev piemērotāko aizdevuma veidu. Turklāt, tā nav nemaz tik slikta ideja – izvēlēties aizņēmumu datora iegādei, lai sasniegtu savu mērķi – iegūtu darba tirgum atbilstošu izglītību.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *